Blog

Alkazar Teknoloji ekibinin hazırlamış olduğu farklı analiz senaryolarının içeriğini buradan takip edebilirsiniz.
Home  >  Blog  >  Yıldırım Doğrulaması – Alkazar İklim
Yıldırım Doğrulaması – Alkazar İklim
28 Ekim 2020

Yıldırım Doğrulaması – Alkazar İklim

Yıldırım riski için sahalarda koruyucu sistemler tercih edilebilir ve koruma sağlanabilir. Buna rağmen risk tamamen ortadan kalkmayacaktır. Fakat riskin seviyesinden haberdar olmak ve buna göre planlar yapmak avantaj sağlayabilir.

İklim değişikliğiyle birlikte gelen riskleri hesaplamak ve önlemleri inovatif olarak sunmak için sizlerle irtibattayız. Yakın gelecek için tahminlerde bulunmak, sizlerin ihtiyaçlarına özel çözümler üretmek ve geçmiş dönem meteoroloji verilerini işlemek üzere yaptıklarımızı bültenimizle size de aktaracağız.

Alkazar İklim olarak hava durumu ürün ve servisleriyle, sigortacılık sektörüne özel çözümleri zaman içinde daha detaylı olarak aktarma hedefindeyiz. Bununla birlikte yakınınızda hava durumu koşulları ve değişen iklimle ilgili veriye dayalı çalışan bir ekibin sizler için burada olduğunu hatırlatmayı hedefledik. Bu amaçla sizlere ekte ilettiğimiz dokümanda çok detaylı analizleri tamamlanmış bir yıldırım düşme hadisesinin Alkazar İklim çözüm yöntemiyle doğrulama içeriğini sunuyoruz. Hava durumlarıyla ilgili en temel çıktı gereksinimi tutarlılık sorgulamalarıdır. “Alkazar Yıldırım Özelinde Doğrulama ÇalışmasıOrdu ilinde yaşanan bir yıldırım düşme hadisesinin yapılan nümerik modellemelerle tahmin edilmesinin olası olduğunu, meteorologlardan oluşan ekibimizin yorumlamasıyla sunmaktadır.

Geçmiş dönemlerde yaşanmış farklı meteorolojik parametrelerle ilgili yüksek ve düşük riskli bölgelerin tanımlanmasıyla birlikte bu bölgelerde zamanla risk değişim trendinin belirlenmesi irdelenebilir. Müşterinizin bölgesi özelinde riskin yakın vakit için tahmin edilmesi de zaman içinde irdeleyeceğimiz başka bir konu olacaktır.

Uluslararası alanda %80’lik bir çoğunluk veri ve analitiğin önümüzdeki birkaç yıl içinde hayat dışı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir etkisi olacağına inanıyor. Sigorta şirketlerinin yaklaşık %50’si, hava durumu verilerini analiz stratejilerinin önemli bir bileşeni olarak kullanmayı planlıyor. Hava durumu verileri, sigorta şirketlerinin, ürün tasarımından pazarlamaya, sigortalamadan hesap yönetimine ve hasar taleplerine kadar müşterilerin tüm yaşam döngüsüne yaklaşımını değiştirecektir. Bu sayede;

  • Pazara özel ürün teklifleri geliştirilmesi,
  • Pazarlama faaliyetlerini düşük riskli potansiyel müşterilere hedeflemek,
  • Fiyatlandırmayı yerel hava durumu modellerine göre optimize etmek,
  • Poliçe sahiplerini potansiyel olarak zarar verici fırtınalar konusunda uyararak talepleri azaltmak,
  • Şiddetli hava olayları için hak talebi doğrulamasını hızlandırmak

Yakın zamanda farklı doğrulamalar, tahmin çıktıları ya da merak edilen değişkenlerle karşınızda olacağız. Şayet bu aşamada sizlerin de hava durumu özelinde irdelenmesini istediğiniz ya da bizlerin öngöremediği gereksinimler olursa, haberleşmek dileğiyle…

PDF İNDİR: Alkazar Yıldırım Özelinde Doğrulama Çalışması