İklim Analizleri + Yapı Fiziği

Alkazar Teknoloji Kimler İçin Buradayız

Kimler İçin Buradayız

Bir mimarın tasarımını daha ilk aşamada görselleştirmesiyle birlikte konfor, enerji ve güvenlik açısından yaşayacağı durumların analizi, mühendisin içinden çıkamadığı hesaplamalarda tüm detay şartlarını birlikte öngörerek irdelemesi ya da kentsel tasarımcının karar verdiği yapılaşmanın ne türlü bir çevre etkisi doğuracağını anlaması... Tüm bunlar kolektif çalışmayla ve birçok verinin birlikte işlenmesiyle yorumlanabilecek konulardır. Alkazar bu düzeyde tasarım odağı olan herkes için buradadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin

SON PROJELER

Tamamlanan son projelerden birkaçını görebilirsiniz / Projelerin tümünü görüntüle

SON YAZILAR

İnşaat Sahaları ve Kule Vinçler için İklime Dayalı İş Güvenliği
17 Ocak 2020

İnşaat Sahaları ve Kule Vinçler için İklime Dayalı İş Güvenliği

Kötü hava şartlarının inşaat sahalarına, çalışanlara ve kule vinçler gibi yüksekte çalışan makinalara hasarı azımsanamayacak kadar büyüktür.

DEVAMINI OKUYUN
Yapı Tasarımında Rüzgâr Konforu 1
15 Ekim 2019

Yapı Tasarımında Rüzgâr Konforu 1

Tasarımcı, insanların keyifle sosyalleşebileceği alanları kurgularken, yatırımcı da bu sayede ekonomik ve sürdürülebilir bir iş imkanını tesis etmeyi hedeflemektedir.

DEVAMINI OKUYUN
Ofislerde İç Ortam Hava Kalitesi
29 Eylül 2019

Ofislerde İç Ortam Hava Kalitesi

Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (computational fluid dynamics - cfd) yöntemi akışkanlar mekaniğinin bir alt dalı olarak, ileri seviye bilgisayar teknolojisinin kullanılması ve nümerik hesaplamaların yapılmasıyla geliştir

DEVAMINI OKUYUN

BİLGİ PAYLAŞIMI

Aylık olarak ekibimiz tarafından hazırlanan E-Bültenimize ücretsiz abone olarak sektörden güncel bilgileri ve teknolojik gelişmeleri e-posta adresiniz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.