BİZİ TANIYIN

“Reales Alcázares de Sevilla” ya da “Royal Alcazars of Seville”

KISACA
ALKAZAR

Alkazar Mühendislik, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (Computational Fluid Dynamics – CFD) yöntemini kullanarak yapı sektörüne ve yan kollarına proje hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Çalışmalarını bu alanda ilerleten firmamız, hesaplamaları bilgisayar ortamında görselleştirerek, müşterilerinin deneme-yanılmayla ulaşabileceği veya yüksek emniyet katsayılarıyla gerçekleştirebileceği çözümlemeleri, daha düşük maliyetlerle ortaya koymaktadır. Projelendirme esnasında yapılan eksik hesaplamalar veya öngörülemeyen durumlar için çözüm üretmede Alkazar Mühendislik en doğru seçenek olmayı hedeflemektedir.

Bu amaca hizmet edebilmek adına, yüksek bilgi seviyeli ve dinamik bir ekiple, teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, bilimsel yöntemlerle birleştirerek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

ÇALIŞMA ARACIMIZ

Kullandığımız yöntem popüler kullanımı CFD olan Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği metodudur.

Hesaplamalı akışkanlar dinamiği, akışkanlar mekaniğinin bir alt dalıdır. HAD, nümerik hesaplama yöntemlerinin kullanılarak, fiziksel problemlerin çözülmesine olanak sağlar. Kullanılan nümerik yöntemlerle çözüm alabilmek için, günümüz gelişmiş ve gelişmekte olan bilgisayar teknolojisinden faydalanılır.

Bina-Yapı sektörünün ihtiyacına tek (CFD-Computational Fluid Dynamics) programıyla cevap verilebileceği gibi, problemlerin fiziğine uygun özelleştirilmiş programlarda kullanılabilir. Alkazar Mühendislik bu noktada çözümlenmesi istenen probleme göre doğru analiz programını seçerek, kısa süre zarfında en hassas sonuçlarla müşterilerine hizmet vermektedir.

PROJENİZDE YANINIZDA OLALIM

Nisbetiye Mahallesi, Gazi Güçnar Sokak, Uygur İş Merkezi, No: 4, D:7, Beşiktaş İstanbul

info@alkazar.com.tr

0 (212) 270 40 57